Jak połączyć filmiki video w jeden długi film? Poradnik: MP4 Joiner.

wtorek, 9 sierpnia 2016

Jak połączyć filmiki video w jeden długi film? Poradnik: MP4 Joiner.


Nakręciliśmy sporo filmików naszym smartfonem z wakacji i chcemy je obejrzeć, lecz nie chcemy przy tym odpalać każdego pliku z osobna albo puścić nasze filmiki na telewizorze do oglądania przy kawie? Jest na to proste rozwiązanie - program MP4 Joiner na Windowsa oraz MacOS!


Filmiki można również oczywiście połączyć na Androidzie, ale taki poradnik być może użyjemy w przyszłości.

Lista składników:
  • po raz kolejny - komputer PC
  • MP4 Joiner do pobrania: tutaj
Interfejs programu jest wręcz bajecznie prosty. Umożliwia nam łączenie plików MP4, jednakże musimy pamiętać, że powinny one w miarę możliwości być kręcone jednym urządzeniem, a w razie niemożności, chociażby jednym typem urządzenia - np. wszystkie smartphonem. Aplikacja dokonuje jedynie bardzo prostego łączenia wielu plików w jeden, nie dokonuje konwersji, czy też rekompresji materiału. Należy o tym pamiętać.

Na screenie widać bardzo prosty interfejs - wrzucamy wszystkie nasze pliki do jednego katalogu, za pomocą Add Video zaznaczamy je wszystkie i czekamy, aż program zaimportuje pliki, rozpozna ich rozdzielczość i inne dane. Należy wskazać, że program obsługuje bez problemu dowolną rozdzielczość - łączyłem za jego pomocą pliki 4K (H264 / AVC) i to z powodzeniem.

Po połączeniu program na dole wyświetli nam Total duration - całkowity czas trwania połączonych plików oraz total size, czyli całkowitą wielkość pliku. Zielonymi strzałkami w górę / w dół możemy przestawiać kolejność filmików, dzięki czemu możemy pokusić się o prymitywną, lecz szybką edycję.

Jak już wszystko ustalimy, klikamy na kółko zębatkowe Join. Program nas zapyta gdzie zapisać wynikowy plik i o jakiej nazwie - jest to oczywiście obojętne. Teraz uzbrajamy się w cierpliwość - mimo prostej jak cep operacji, program trochę potrafi się zamyślić. No i wynik oczywiście wrzucamy na pendrive, podłączamy do telewizora i oglądamy. Jedynym minusem są widoczne "spoiwa" między ujęciami, ale taka to specyfika kręcenia video smartphonem - plik musi być kończony w telefonie "na szybko", wobec czego końcówki filmików kręconych smartphonem nie są aż tak wypolerowane, jak np. w lustrzankach. Wobec tego przy profesjonalnej edycji, należałoby trochę pociachać początek, jak i koniec filmiku, aby uzyskać lepszy efekt.

0 komentarze :

Prześlij komentarz